Як вибрати освітлення для кухні: важливість правильного розподілу світла
Під час оформлення кухні вкрай важливо приділити час освітленню, тим більше зараз є безліч варіантів та пристроїв, які дозволяють задовольнити будь-які практичні та естетичні запити. Якщо своєчасно не вирішити питання із встановленням світильників, то доведеться зіштовхнутися з усілякими проблемами:
- відчуття дискомфорту під час перебування в приміщенні;
- дефіцит світла та навантаження очей;
- побутові травми під час нарізання продуктів, користування пічкою тощо;
- відсутність можливості створення гармонійної дизайнерської композиції.
І навпаки, відповідальне ставлення до пошуку освітлювальних приладів дозволяє зробити кімнату стильною, безпечною та зручною. У крамниці Line.F є безліч люстр, підвісних моделей, трекових систем та інших товарів, які допоможуть облаштувати кухню вашої мрії. А щоб пошук виявився легким, зараз розповімо, які моменти заслуговують найбільшої уваги.
Різні типи освітлення для кухні
Кухні в сучасних та старих будинках відрізняються за площею, формою, плануванням, а також за кількістю природного світла, яке туди потрапляє. В більшості випадків доводиться мати справу з дефіцитом освітлення, хоча навіть у разі наявності багатьох вікон потрібно встановлювати світильники. Штучне освітлення залежно від виконуваної функції може бути:
- загальним – забезпечує видимість предметів у приміщенні, зазвичай, освічує обідню зону. Окрім люстр можна використовувати світлодіодні панелі, які не створюють виразних тіней;
- локальним – призначене для додаткового освітлення раковини, плити або інших робочих зон. Завчасно потурбувавшись про встановлення точкових чи інших світильників, ви можете зробити процес приготування їжі швидким, безпечним та приємним;
- акцентним – застосовується для підкреслення певних місць чи предметів на кшталт ексклюзивного дивану чи панно на стіні. Такі світильники відрізняються яскравістю та спрямованістю світла. Як варіант можна зафіксувати стрічку зі світлодіодами під верхніми шафами або кухонним фартухом – таким чином вдасться забезпечити світлове різноманіття та об’ємність простору. Якнайкраще зі створенням акцентів справляються бра та споти.
Ключові параметри пристроїв
Вдало придбати світильник для кухні вдасться, якщо ретельно проаналізувати наступні характеристики на їх відповідність вашим запитам:
- форма та діаметр;
- загальні розміри;
- кількість ламп та їх потужність;
- колірна температура – для загального освітлення підходять теплі та нейтральні відтінки, а ось холодні можуть спотворювати вигляд їжі;
- енергоефективність, яка зумовлюється типом ламп – в сучасних реаліях варто інвестувати в ЛЕД-пристрої;
- особливості дизайну.
Як правильно розподілити світло в кухні
Обирати світильники навмання недоцільно, адже можна витратити значні кошти, але не досягти поставленої мети. Потрібен системний підхід для вдалого планування освітлення. Вам потрібно вирішити:
- де саме будуть розташовані меблі та кухонна техніка;
- як провести зонування з урахуванням наявного вільного простору та функціональних задач – комусь зручніше їсти на кухні, що зумовлює необхідність встановлення та підсвічування великого столу, інші ж вбачають за краще поставити барну стійку чи маленький столик, а вечеряти, обідати й снідати в іншій кімнаті;
- які саме типи світильників оптимально підійдуть, зважаючи на висоту стелі, розташування вікон, дверей, меблів;
- скільки коштів можете виділити на придбання штучних джерел світла – необов’язково витрачати величезні суми, але й економити, купуючи товари сумнівних торгових марок, не варто;
- де розмістити електрофурнітуру (розетки, вимикачі), щоб було зручно вимикати та вмикати світло.
Під час планування треба також чітко розрахувати потужність та кількість ламп. Тут варто пам’ятати про здатність дзеркальних та світлих поверхонь відбивати світлові промені. Якщо обрали темне оздоблення, тоді ламп потрібно буде більше. Добре, коли освітлення не вмикається все одразу – це дозволяє уникнути зорового дискомфорту в вечірній час та економити електроенергію.
Декілька порад щодо освітлення основних зон:
- Місце, де стоїть стіл, краще освітлювати за допомогою підвісного світлодіодного приладу чи класичної люстри. Зважаючи на особливості розташування столу, можна зробити додаткове настінне підсвічування.
- Навколо стільниці потрібно багато світла, але при цьому його джерело не повинне знаходитися безпосередньо за вашою спиною. Оптимальний вибір – інтегровані чи накладні світильники.
Вибір освітлення залежно від стилю інтер'єру
Вкрай важливо, аби світильники не просто самі по собі були гарними та практичними, а органічно поєднувалися з іншими елементами. Зважати потрібно на загальну стилістику, яка відображається в кольорах, текстурах та матеріалах. Якщо встановити невідповідний пристрій, то виникатиме візуальний дисонанс. Ось кілька ідей для популярних стилів:
- Класичний – для традиційних інтер’єрів підходять кришталеві, латунні та бронзові моделі, які можуть доповнюватися патинуванням та різьбленими деталями. Головне – світильник має виглядати елегантно. Від яскравих кольорів варто відмовитися.
- Мінімалізм – поєднує в собі функціональність та лаконічність, тому освітлювальні прилади обирають в сірих, чорних, білих відтінках, звертаючи увагу на моделі без великої кількості декору.
- Індустріальний – кухню в цьому стилі ідеально доповнюватимуть світильники з міді, чавуну та металу.
- Скандинавський – передбачає створення затишної атмосфери, але без зайвих прикрас, тому краще використовувати люстри з дерева та текстилю, які мають округлу форму та світлий колір.
Виробники освітлювальних пристроїв постійно вдосконалюють технології, щоб відповідати зростаючим вимогам покупців. В продажу є модифікації для інтеграції в смарт-системи, Лед світильники з диммерами та регуляторами інтенсивності променів. Конструкція та спосіб кріплення також суттєво варіюються – можна придбати підвісні люстри, точкові джерела світла, настільні лампи та світлодіодні стрічки.
Кухня – це місце, де вам та усій родині буде комфортно знаходитися та займатися кулінарними експериментами, і саме вдало підібране освітлення є запорукою функціональності та оригінального оформлення простору. Використовуйте наші поради та обирайте в каталозі Line.F світильники для робочої та обідньої зони – ми гарантуємо якість кожного приладу та завжди готові надати консультативну допомогу!